Bieganie to znakomity sport, który pozwala zadbać o kondycję, zdrowie i smukłą sylwetkę. Spora część kobiet wybiera właśnie tę aktywność w ramach codziennej sportowej rutyny. Jednak co, jeśli zbyt duży biust przeszkadza nam w treningach, wywołuje dyskomfort, a nawet dolegliwości bólowe? Na szczęście istnieją praktyczne sposoby, by ujarzmić piersi podczas biegu.

Dolegliwości biegaczek z dużym biustem

Bieganie to jeden z tych sportów, który może być niekomfortowy dla kobiet z dużymi piersiami. Nadmierne wstrząsy wywołują bolesność, obciążają mięśnie i kręgosłup oraz powodują systematyczną utratę jędrności biustu. Kobiece piersi są bowiem podtrzymywanie wyłącznie za pomocą delikatnej tkanki skórnej oraz więzadeł Coopera, które poddawane nadmiernym obciążeniom mają tendencję do rozciągania się. Tak delikatna konstrukcja sprawia, że brak odpowiedniego wsparcia dla dużego biustu podczas biegania może przyczyniać się do powstawania nieestetycznych rozstępów, utraty jędrności, a także wywoływać ból mięśni karku, barków i kręgosłupa. Te dolegliwości skutecznie potrafią zniechęcić do biegania. Na szczęście wystarczy dobrać wysokiej jakości biustonosz sportowy powstały z myślą o dużym biuście, by móc bez skrępowania cieszyć się codziennym joggingiem.

Jak wybrać stanik sportowy dla dużego biustu?

Biustonosz sportowy dla dużych piersi powinien spełniać kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim musi ograniczać wstrząsy, zapewniać odpowiednie podtrzymanie oraz dociskać piersi do klatki piersiowej bez efektu ich spłaszczenia. Powinien także być wykonany z termoaktywnego materiału, który zapewni odpowiednią wentylację, odprowadzi wodę, zapobiegając otarciom i odparzeniom.

Biustonosz sportowy – najważniejsze elementy

Kupując biustonosz sportowy, zwróć uwagę na ramiączka. Powinny być szerokie i miękkie, by zapewniły prawidłowe podtrzymanie, ale nie uszkodziły delikatnej skóry. Koniecznie muszą być regulowane. Dobrze, by posiadały zaczep, który umożliwi spięcie ramiączek na plecach, co zapobiegnie ich spadaniu.

Równie istotny jest odpowiednio szeroki i prawidłowo dopasowany pas pod biustem, który gwarantuje utrzymanie piersi na miejscu i ochronę przed wstrząsami. Ważne, by ta część stanika była wystarczająco ciasna. Zanim więc dokonamy zakupu, sprawdźmy nasze wymiary przy pomocy centymetra.

Prawidłowy rozmiar to podstawa

To, czy biustonosz sportowy spełni wymagania, zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru rozmiaru. Stanik dla dużego biustu nie może być zbyt luźny, bo nie utrzyma piersi podczas biegu. Dokonując zakupu, sprawdźmy więc dokładnie tabelę rozmiarów oraz zmierzmy się zarówno w biuście, jak i pod nim, dzięki temu dopasujemy idealny model, który sprawi, że codzienny jogging stanie się czystą przyjemnością.